namson
13 بهمن 1401 - 13:48

تحویل مسکن به خانواده‌های تحت‌پوشش بهزیستی استان کردستان

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: ۴۸ واحد مسکونی به‌ مناسبت دهه مبارک فجر به خانواده‌های تحت‌پوشش بهزیستی استان کردستان تحویل داده می‌شود.

حسین رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج از تلاش برای رفع مشکل مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی کردستان خبر داد و اظهار داشت: به‌مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در ایام الله دهه فجر 48 واحد مسکونی تحویل خانواده‌های تحت پوشش این نهاد می‌شود.

وی افزود: از این تعداد واحد مسکونی 36 واحد به خانواده‌های زن سرپرست خانوار، 12 واحد به خانوار‌های دارای 2 عضو معلول و 3 واحد نیز به خانوار‌های دارای ایتام تحت پوشش بهزیستی استان کردستان واگذار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان خاطرنشان کرد: در مجموع 4 میلیارد و 700 میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض برای تأمین و تکمیل این پروژه‌های مسکن از سوی بهزیستی پرداخت شده است.

وی توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش را از مهم‌ترین اولویت‌های بهزیستی عنوان کرد و گفت: در طول ایام دهه مبارک فجر 99 طرح با اشتغالزایی برای 107 نفر و با 11 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار هزینه شده، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

رسولی بیان کرد: همچنین در طول این ایام 2  مرکز حرفه‌آموزی و مرکز روزانه چند معلولیتی برای 17 نفر در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با یادآوری اینکه پیشگیری از آسیب­‌های اجتماعی یکی از راه‌های قرار گرفتن در مسیر توسعه پایدار است، عنوان کرد: توانمندسازی جامعه هدف سبب خارج شدن آنان از چتر حمایتی و استقلال مالی آنان می‌شود، اگرچه به این مسئله توجه جدی شده اما نیاز است گروه‌های هدف بهزیستی نیز برای ورود به جامعه و اشتغال، آموزش‌های لازم را کسب کنند.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014939