namson
12 بهمن 1401 - 12:54

عملیات اجرایی بزرگترین میدان دام شمال شرق کشور با اعتبار ۶۸۴ میلیارد تومان در دهه فجر آغاز می شود

فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: عملیات اجرایی بزرگترین میدان دام شمال شرق کشور با اعتبار ۶۸۴ میلیارد تومان در مساحت ۲۵ هکتار با حضور استاندار در دهه فجر آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس مهدی دهرویه در مراسم نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه نمونه بصیرت در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و ائمه جمعه شیعه و اهل سنت اظهار کرد: پروژه میدان دام گنبدکاووس از چند سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته و امسال در دهه فجر با اعتبار ۶۸۴ میلیارد تومان در مساحت ۲۵ هکتار کلنگ زنی می شود.در حال حاضر میدان دام گنبدکاووس در حال فعالیت بوده اما با توجه به اینکه این میدان دام جزو بزرگترین میادین دام کشور است طرح توسعه ان انجام می شود.

وی تصریح کرد: این پروژه بزرگترین میدان دام شمال شرق کشور بوده و تلاش داریم تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری برسانیم.استقرار بانک های عامل، کوره لاشه سوز، احداث کشتارگاه، استقرار موسسات حمل و نقل از جمله امکانات و تجهیزات این میدان دام است.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال تعداد ۲۷۶ پروژه  عمرانی با اعتبار ۵۶۹ میلیارد تومان کلنگ زنی شده و یا به بهره برداری می رسد که از این تعداد ۲۱۳ پروژه قابل بهره برداری است.

وی ادامه داد: همچنین یکهزارو ۳۲۴ پروژه اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲ هزارو ۵۶۰ نفر کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

دهرویه گفت: امروز در نخستین روز دهه فجر مدیران دستگاه اجرایی و فرماندار با ائمه جمعه شیعه و سنی دیدار نموده و سپس مزار شهدای گمنام در دانشگاه گنبدکاووس را عطر افشانی کرده و در مدرسه دخترانه نمونه بصیرت برای نواختن زنگ انقلاب حاضر شدند.

پروژه های بنیاد مسکن با اعتبار بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح می شود

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس گفت: در دهه فجر امسال پروژه های دهه فجر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان و بهره مندی بیش از ۱۵ هزار خانوار بهره برداری شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

مرتضی صابری اظهار کرد: تعداد ۳۱ پروژه و طرح عمرانی با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان و بهره مندی ۱۴ هزارو ۳۸۳ خانوار به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: تعداد ۴۵۱ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۱۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و بهره مندی ۴۵۱ خانوار افتتاح و یا عملیات اجرایی ان اغاز خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: تعداد ۱۳۵ جلد سند مالکیت روستایی تحویل و ۶۰ قطعه زمین با کاربری مسکونی به ارزش هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و مساحت ۱۸ هزار مترمربع واگذار خواهد شد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام محمود ترابی، امام جمعه گنبدکاووس به همراه برخی از مسئولین این شهرستان، زنگ انقلاب را نواختند. 

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012599