namson
11 بهمن 1401 - 11:51

۱۰۵ پروژه اشتغال طی دهه فجر در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد

بیرجند- معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: ۱۰۵ پروژه اشتغال زایی با اعتبار ۹۳ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ یاسر صادق صبح سه شنبه در نشست خبری ستاد دهه فجر خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه‌های دهه فجر در سه محور جهاد خدمت، جهاد نشاط و امید آفرینی و جهاد تبیین و روشنگری برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: ۳۰ عنوان برنامه و ۳۰۰ خط برنامه در کمیته مردمی و بسیج ستاد دهه فجر برگزار می‌شود.

صادق گفت: نمایشگاه خاندان ویرانی، نمایشگاه برگی از هزاران، توزیع بسته‌های فرهنگی، پویش تکریم پرچم، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن، برگزاری زنگ انقلاب و غیره در دهه فجر اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد شور و نشاط در جامعه پویش (سرفراز ایران) در محلات مختلف خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: یکی از اقدامات مهم در محلات این است که بسیجیان نوجوان و جوان پویشی با عنوان «چه بودیم و چه شدیم» را برگزار کنند.

صادق افزود: در قالب این برنامه کلیپ‌هایی یک دقیقه‌ای از مسن‌ها و ریش سفیدان درباره ایام انقلاب و شرایط زمان قبل از انقلاب تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رزمایش الی بیت‌المقدس نیز طی دهه فجر در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد، افزود: نمایشگاه اقتصاد به توان مردم هم در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: ۶۰ پروژه عمرانی، محرومیت زدایی و آبرسانی با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح می‌شود.

صادق گفت: همچنین ۱۰۵ پروژه اشتغال‌زایی به مبلغ ۹۳ میلیارد ریال در طول دهه فجر در خراسان جنوبی افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: ۴۴ زندانی نیز به مناسبت دهه فجر با کمک بسیج حقوقدانان خراسان جنوبی و ستاد دیه در ۲۰ بهمن آزاد می‌شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره ابوذر را در دهه فجر خواهیم داشت، بیان کرد: در فضای مجازی نیز هشتگ ایران ما را خواهیم داشت.

صادق گفت: اولین جشنواره علمی شهید چمران ویژه اساتید دانشگاه برگزار می‌شود

منبع: مهر
شناسه خبر: 1009505