namson
14 بهمن 1401 - 18:47

افتتاح پروژه ها و طرح‌های عمرانی شهرستان ملایر

همدان- پروژه ها و طرح‌های عمرانی شهرستان ملایر با حضور مسئولین استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قاسمی فرزاد جمعه در سومین روز از ایام دهه مبارک فجر در شهرستان ملایر حضور یافت و طرح‌ها و پروژه‌های مختلف را در این شهرستان افتتاح کرد.

وی در مراسم افتتاح پروژه‌های نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس و مدرسه مهر پدری ملایر ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی انفجار نور بود و بارقه‌ای از امید و شعف را در دل مستضعفان ایجاد کرد.

استاندار همدان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان گازرسانی شده و مردم در دورترین نقاط روستایی از نعمت آب، برق، گاز و تلفن بهره‌مند هستند.

قاسمی‌فرزاد ضمن تقدیر از خیرین مدرسه ساز و نوسازی مدارس استان همدان، بیان کرد: نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس از جمله نهادهایی است که با ضریب اطمینان بالا در راستای ساخت و تجهیز مدارس اقدام می‌کند.

وی یادآور شد: در سفر استانی رئیس جمهور به استان همدان، ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این استان مصوب شد که روی پروژه‌های در نظر گرفته در سفر استانی، بسیار خوب کار شد که نشان از وحدت و انسجام خوب در مجموعه استان است.

اعتبارات چهار هزار میلیارد تومانی ملایر در سال جاری

سلمان اسماعیلی نیز با اشاره به اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت‌های مختلفی در کشور، استان و شهرستان ملایر هستیم؛ گفت: ملایر امروز به یک عرصه بزرگ خدمت‌رسانی برای تعمیق گفتمان انقلاب تبدیل شده و در سایه وحدت و ایثار مردم و دولتمردان اقدامات بزرگی در دست انجام است.

فرماندار ویژه ملایر، اعتبارات ملی و استانی ملایر را در سال‌جاری بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان دانست و افزود: این رقم در تاریخ شهرستان ملایر بی‌سابقه است و در سفر استانی رئیس جمهور نیز حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای ملایر در نظر گرفته شد.

وی، در مجموع اعتبارات ملی، استانی و سفر رئیس جمهوری را ۶ هزار میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۱۷۱ طرح و پروژه با اعتباری بالغ یک‌هزار و ۶۰ میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

اسماعیلی در ادامه صحبت‌های خود، آغاز مجتمع پرتودهی غرب کشور را از پروژه‌های مهم دهه فجر در ملایر برشمرد و افزود: این مجتمع یک پروژه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است و طبق تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی با آخرین فناوری‌های روز دنیا احداث می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017331