namson
11 بهمن 1401 - 15:43

افتتاح ۲۰۷ پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۴۵۹ میلیارد تومان در نیشابور

فرماندار نیشابور از افتتاح ۲۰۷ پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۴۵۹ میلیارد تومان در ایام دهه‌فجر در نیشابور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور،  ابوطالب جوان ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات فرمانداری نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: جهاد تبیین برای توجیه، تشریح و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانانی است که گذشته را ندیده‌اند. این دستاوردهای ۴۴ ساله انقلاب اسلامی در شرایطی است که بعد از پیروزی انقلاب تاکنون ما هرگز شرایط ایداه آل نداشتیم.

فرماندار نیشابور افزود: اگر امروز ما در تمامی عرصه‌ها به توانمندی در یک جنگ سخت رسیده‌ایم این تلاش‌ها طی ۴۴ سال در راستای خدمت مردم صورت پذیرفته از این رو باید قدردان باشیم.

جوان با بیان اینکه در دهه فجر امسال حدود ۴۰۷ برنامه داریم که در ستاد دهه فجر در تمامی بخش‌ها اجرا می‌شود، تشریح کرد: ۲۰۷ پروژه  عمرانی با اعتبار بالغ بر ۴۵۹ میلیارد تومان در ایام دهه‌فجر در نیشابور افتتاح می‌شود.

فرماندار نیشابور تصریح کرد: این ۲۰۷ پروژه در خصوص اصلاح شبکه آبرسانی و تامین آب شرب منطقه، توسعه شهری و روستایی، اصلاح شبکه برق، تامین روشنایی، نوسازی مدارس، نوسازی فضاهای سبز و گردشگری است.

وی افزود: عمده این ۲۰۷ پروژه افتتاح ساختمان اداره دارایی و بنیاد شهید با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان، افتتاح ۹ طرح کشاورزی و منابع طبیعی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، افتتاح اتاق عمل بیمارستان ۲۲ بهمن با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان،
افتتاح ۳۵ شبکه شهری در نیشابور و حومه با ۹۲ میلیارد تومان است‌.

جوان تصریح کرد: بهره‌برداری از خانه محله و یک کتابخانه با اعتبار ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، بهره‌برداری از ۵۱ پروژه دهیاری و روستایی با اعتبار ۱۷ میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان و افتتاح۵۳ خانه مددجویان کمیته امداد با اعتبار ۳میلیارد ۹۰۰ میلیون تومان، افتتاح ۱۵ واحد آموزشی در سطح شهرستان، افتتاح ۸ طرح برق‌دسانی و اصلاح شبکه، افتتاح ۲۶ پروژه مخابراتی و فیبر نوری که همه این پروژه‌ها و اعتبارات به ایام دهه‌فجر اختصاص دارد.

فرماندار نیشابور خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر همزمان با استان‌های کشور از ۱۷ تا ۲۳ بهمن‌ماه در نیشابور برگزار خواهد شد.

فعالیت ۲۰۰ تریبون در ایام دهه‌فجر در مساجد و هیات‌های نیشابور 

در ادامه این نشست رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیشابور بیان کرد: برنامه‌های دهه‌فجر با شعار ایران استوار، ۴۴سال افتخار در نیشابور برگزار می‌‌شود.

حجت‌الاسلام مجید سماواتی ابراز کرد: روز ۱۲ بهمن برنامه‌های دهه‌فجر با نواخته شدن زنگ انقلاب در مصلی نیشابور و رژه موتوری آغاز می‌شود. 

وی با اشاره به این که در بحث جهاد تبیین ۲۰۰ تریبون را مساجد هیات‌ها  فعال کردیم، عنوان کرد: از روز ۱۸ بهمن ماه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در ادارات افتتاح می‌شود.

حجت‌الاسلام سماواتی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی و جنگ‌‌های شادی از دیگر برنامه‌های دهه‌فجر است که و با برپایی ۲۰۰ ایستگاه کودک و نوجوان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن سعی کردیم جشن انقلاب را به سمت فضای شادی و نشاط ببریم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010278