namson
17 بهمن 1401 - 18:15

رسانه‌های دزفول به دنبال امیدآفرینی ومعرفی ظرفیتهای شهرستان باشند

دزفول- فرماندار ویژه دزفول با تأکید بر لزوم جهاد تبیین گفت: رسانه‌های دزفول باید امیدآفرینی و تبیین ظرفیت‌های متعدد شهرستان را در کنار مطالبه گری در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرهمندپور ظهر امروز دوشنبه در حاشیه تور رسانه‌ای بسیج رسانه شهرستان دزفول به‌منظور بازدید از برخی شرکت‌های صنعتی و تولیدی این شهرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت جهاد تبیین مقرر شده در برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر امسال دستاوردهای انقلاب در شهرستان دزفول در ۴۴ سال انقلاب تبیین شود؛ بنابراین تور رسانه‌ای امروز در همین راستا برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ما به دنبال بزرگ‌نمایی نیستیم بلکه می‌خواهیم واقعیات را به گوش جامعه برسانیم، افزود: رسانه‌ها علاوه بر مطالبه گری که رسالت به حق یک رسانه است باید واقعیات را برای جلوگیری از سیاه نمایی بازگو کنند.

فرماندار ویژه دزفول با بیان اینکه سهم هر فرد در جهاد تبیین مشخص است که باید آن را ایفا کند، تصریح کرد: دفاع از نظام، دین، قانون و اعتقادات بسیار کم‌هزینه است و افراد می‌توانند با استدلال و عقل و منطق خود چالش‌ها و سیاه نمایی‌ها را برطرف و خنثی کنند.

فرهمندپور با بیان اینکه در مورد اشتغال و ظرفیت‌های اقتصادی دزفول سیاه نمایی می‌شود، گفت: این در حالی است که در شهرک‌های صنعتی دزفول ظرفیت‌های اقتصادی عظیمی از پس از انقلاب ایجاد شده که در نوع خود کم‌نظیر است.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم رسیدن به نقطه امن اشتغال در دزفول همچنان جای کار دارد و باید کارها و اقدامات زیادی صورت بگیرد اما ضرورت دارد تا امیدآفرینی در کنار مطالبه گری در دستور کار رسانه‌ها قرار بگیرد.

صادرات ۹۵ درصدی خمیرمایه دزفول

فرماندار ویژه دزفول در حاشیه حضور در شرکت خمیرمایه با اشاره به اشتغال ۲۵۰ نفری این شرکت، بیان کرد: این شرکت چشم و چراغ ما در حوزه اقتصادی است که ۹۵ درصد محصول تولیدی آن صادر می‌شود.

رسانه‌های دزفول به دنبال امیدآفرینی ومعرفی ظرفیتهای شهرستان باشند

فرهمندپور، میزان ارزآوری این کارخانه در طول سال را ۲۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: محصول خمیرمایه دزفول به کشورهای مختلف اروپایی از جمله آلمان، بلژیک، هلند و کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر می‌شود.

پیشرفت ۴۷ درصدی کارخانه قند

فرماندار ویژه دزفول در حاشیه بازدید از کارخانه قند شهدای دزفول نیز اظهار کرد: پروژه کارخانه قند در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار به‌صورت ۱۰۰ درصد توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ایجاد می‌شود و یک مجموعه اساسی و مهم در خاورمیانه است.

فرهمندپور افزود: بعد از انقلاب همه واحدهای تولید شکر در صنایع نیشکری احداث شده و این کارخانه بزرگ‌ترین و تنها پروژه بعد از انقلاب است که تولید شکر و مواد اولیه قندی در آن از چغندر خواهد بود.

وی بیان کرد: بعد از احداث این کارخانه، روزانه ۱۰ هزار تن چغندر وارد کارخانه خواهد شد و ۲۰۰ تن شکر خارج می‌شود. خروجی این کارخانه بعد از احداث در صنایع پایین‌دستی و همچنین برای مواردی از قبیل خوراک دام، ملاس برای شرکت خمیر مایه و… استفاده خواهد شد.

رسانه‌های دزفول به دنبال امیدآفرینی ومعرفی ظرفیتهای شهرستان باشند

فرهمندپور، پیشرفت فیزیکی کارخانه قند شهدای دزفول را ۴۷ درصد برشمرد و افزود: قسمت‌های مختلف این کارخانه در حال احداث است و پیش‌بینی می‌شود ظرف ۲ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی، اشتغال مستقیم کارخانه قند شهدای دزفول را بیش از ۳۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: اکنون بیش از ۴۰۰ نفر در حال اجرای عملیات احداث این کارخانه بزرگ هستند.

فرماندار ویژه دزفول همچنین در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از یک کارخانه فولا د، این کارخانه را یکی از شرکت‌های مهم و استراتژیک در کشور برشمرد و افزود: ۶ ماه پیش به علت ضرری که به کارخانه فولاد وارد شده بود، مدیران شرکت تصمیم به تعدیل ۵۰ نیرو گرفتند اما پس از رایزنی و پیگیری‌های فراوان با چنگ و دندان توانستیم از تعدیل این نیروها جلوگیری کنیم.

فرهمندپور، میزان اشتغال کارخانه فولاد را یک هزار و ۲۰۰ نفر برشمرد و عنوان کرد: این کارخانه در تابستان با مشکل قطع برق و در زمستان با مشکل کمبود گاز مواجه است اما همواره با تمام توان و انرژی در حال فعالیت است و دولت نیز در کنار این ظرفیت عظیم خواهد بود.

وی در حاشیه بازدید بسیج رسانه دزفول با اشاره به یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید قطعات موبایل گفت: این شرکت در حال حاضر با ۱۳۰ نیرو در حال تولید کابل شارژر و رابط صوتی است.

رسانه‌های دزفول به دنبال امیدآفرینی ومعرفی ظرفیتهای شهرستان باشند

فرهمندپور با بیان اینکه فاز دوم این شرکت به‌زودی بهره‌برداری می‌شود، افزود: در فاز دوم موس و کیبورد کامپیوتر، کابل و آداپتور موبایل تولید می‌شود؛ ضمن اینکه ۷۰ نفر به تعداد اشتغال این شرکت اضافه خواهد شد.

وی در ادامه بازدید اصحاب رسانه از یک شرکت تولید پروفیل یو پی‌وی‌سی نیز عنوان کرد: این شرکت یکی از ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان است که در زمینه تولید پروفیل یو پی وی سی فعالیت می‌کند و دارای ۱۵۰ نیروی کار است.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به صادرات محصولات این شرکت به چند کشور آسیایی، گفت: با توجه به اینکه دزفول یکی از شهرستان‌هایی بوده که در حوزه انبوه‌سازی دارای شرکت‌های مطرحی است، انتظار می‌رود در شهرستان و استان برای انعقاد قراردادهای ساختمان‌سازی و سایت اداری از محصولات این شرکت استفاده کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023089