namson
09 بهمن 1401 - 16:13

تفکر و اندیشۀ نوجوانان و جوانان در نوک پیکان هجمۀ دشمنان در ناآرامی‌های اخیر بود/ ایثارگران، فجرآفرینان واقعی انقلاب اسلامی هستند

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی به تشدید هجمه های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و گفت: تفکر و اندیشۀ نوجوانان و جوانان در نوک پیکان هجمۀ دشمنان در ناآرامی های اخیر بود و لذا باید توجه به این قشر در برنامه های مربوط به بزرگداشت دهه فجر را در دستور کار جدّی خود قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی ظهر امروز در ششمین جلسۀ ستاد استانی بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی که قبل از ظهر امروز، یکشنبه در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به انجام رسید، با گرامیداشت یاد و نام شهدای والامقام و مجاهدت جانبازان، آزادگان و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس، به تشدید هجمه های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و اظهار کرد: تفکر و اندیشۀ نوجوانان و جوانان در نوک پیکان هجمۀ دشمنان در ناآرامی های اخیر بود و لذا باید توجه به این قشر در برنامه های مربوط به بزرگداشت دهه فجر را در دستور کار جدّی خود قرار دهیم.
 
«تراب محمدی» با پراهمیت خواندن تحقق جهاد تبیینِ مورد تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) افزود: باید آرمان های انقلاب اسلامی را به طرز هنرمندانه ای به نوجوانان و جوانانِ دهه های هفتاد، هشتاد و نودی تبیین کنیم.
 
وی همچنین اضافه کرد: باید پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران زینت بخش جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در همۀ مناطق شهری وروستایی استان به خصوص مرکز آذربایجان شرقی باشد تا دشمن بییند که مردمِ ما چقدر به پرچم کشورشان احترام قائل اند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بر آذین بندی و فضاسازیِ محیطیِ گسترده و در عین حال متفاوت با سال های گذشته در ایام الله دهه فجر را مورد تاکید قرار داد و گفت: تحقق این مهم نقش بسزایی در ایجاد شور و شعف انقلابی در جامعه ایفا خواهد کرد.
 
محمدی، مردمی بودن جشن های پیروزی انقلاب را یک اصل اساسی دانست و افزود: همۀ دستگاه های اداری استان باید از ظرفیت آحاد مردم و مخصوصاً سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در برگزاری این جشن ها استفاده کنند.
 
وی همچنین گفت: از میزبانی خوب اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی از جلسۀ ستاد استانی بزرگداشت دهه فجر استان قدردانی می کنیم.

ایثارگران، فجرآفرینان واقعی انقلاب اسلامی هستند

 «جابر ابوالفتح زاده» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی  نیز در این جلسه گفت: در کنار آحاد ملت، فجرآفرینان ایثارگر در پیروزی انقلاب و تثبیت آن  نقش بی بدیلی ایفا کردند.

 
وی با گرامیداشت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دهه فجر را بهترین فرصت برای یادآوری ایثارگری ها و رشادت های ایثارگران معزز دانست و افزود: امیدواریم در طول دهۀ فجر امسال شاهد تکریم شایستۀ این قشر عزیز باشیم.
 
رئیس کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر آذربایجان شرقی افزود: در دهۀ فجر همچنین شاهد برگزاری آیین عطرافشانی و گلباران مزار مطهر شهدای والامقام تحت عنوان «مهمانی لاله ها» خواهیم بود تا بتوانیم ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و بزرگداشت یاد و نام آنان، گام دیگری در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداریم.
 
ابوالفتح زاده ادامه داد: مهمانی لاله ها بعدازظهر روز پنجشنبه، سیزدهم بهمن در همۀ 1165 گلزار مطهر شهری و روستایی شهدای آذربایجان شرقی با محوریت گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار خواهد شد. 
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبریز دارای 13 شهید اقلیت های دینی است، یادآوری کرد: مراسم مهمانی لاله ها در مزار شهدای اقلیت دینی تبریز هم قبل از ظهر روز پنجشنبه، سیزدهم بهمن برگزار خواهد شد.
 
ابوالفتح زاده ادامه داد: دیگر برنامه مهم کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، تعویض پرچم همه مزار شهدای استان است که بتدریج انجام می گیرد.
 
رئیس کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی اضافه کرد: دیدار با ایثارگران معظم به خصوص ایثارگران دوران انقلاب اسلامی و همچنین تکریم و تجلیل از ایثارگران در دستگاه های اداری رئوس دیگر برنامه های شاخص کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان است.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: ما این بنیاد را خانه شهدا و ایثارگران می دانیم و امروز مفتخریم که جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان در این مکان مقدس برگزار می شود.

 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه با قدردانی از میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: وقتی آدمی سر مزار مطهر شهدا حضور می یابد، عمیقاً احساس آرامش می کند و حالا که به خانۀ شهدا آمده ایم، با پذیرایی معنوی شهدا متنعم می شویم و آرزومندیم روح شهدا دعاگوی ما باشد و از خدا مسالت می کنیم توفیق ادامۀ راه شهدا را به ما عطا فرماید.
 
حجت الاسلام والمسلمین «میکائیل اسکندری» با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدا به ویژه شهیدِ جهانی جبهۀ مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: برنامه های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان از مدت ها قبل تدارک دیده شده است و در جلسات قبلیِ ستاد دربارۀ چگونگی غنا بخشیدن به آنها تبادل نظر شده و جلسۀ امروز که ششمین جلسۀ ستاد استانی بزرگداشت دهه فجر است، به بحث دربارۀ برنامه های تدارک دیده شده جهت اجرا در روزهای دوازدهم و سیزدهم بهمن اختصاص دارد.
 
وی افزود: رژه موتورسواری از فرودگاه تا گلزار شهدای وادی رحمت تبریز، نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس، همایش تجدیدبیعت امت با ولایت با سخنرانی نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی، برگزاری همایش نیمکت های سوخته ویژه گرامیداشت شهدای مدارس زینبیّه و ثارالله میانه و برگزاری نشست ها و کرسی های آزاداندیشی جزو مهم ترین برنامه های روز دوازدهم بهمن است.
 
حجت الاسلام والمسلمین اسکندری عنوان کرد: اصلی ترین برنامه روز سیزدهم بهمن نیز غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدا در برنامه ای تحت عنوان مهمانی لاله هاست که اجرای آن بر عهدۀ کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گذاشته شده است.
 
رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: محور همۀ این برنامه ها و دیگر برنامه های دهه فجر امسال جهاد تبیین است ضمن اینکه نمایشگاهی برای آشناسازی مردم با دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول 44سال گذشته با مشارکت دستگاه های اداری برگزار خواهد شد که انتظار می رود همۀ دستگاه های استان در برپایی مطلوب این نمایشگاه مشارکت داشته باشند.
 
در این جلسه روسا یا نمایندگان تام الاختیار روسای کمیته های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی طی سخنان جداگانه ای ضمن طرح دیدگاه ها و نقطه نظرات خود، برنامه های کمیته های متبوعشان برای اجرا در دهه فجر 1401 را تشریح کردند.
انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005372