namson
11 بهمن 1401 - 12:28

افتتاح 137 طرح کشاورزی در سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: 137 طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدرضا قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان پیش از ظهر امروز در بررسی طرح‌های قابل افتتاح در ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: 137 طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف بیش از سه هزار و 600 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

وی عنوان کرد: از مجموع این پروژه‌ها که قرار است به مناسبت دهه فجر امسال در حوزه کشاورزی، دامداری و آب‌وخاک استان سمنان افتتاح شود، 104 فقره از پروژه‌های عمرانی است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، پروژه‌های عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف بیش از 705 میلیارد و 739 میلیون ریال اعتبار تکمیل و آماده افتتاح ‌شده است.

قاسمی به افتتاح 33 پروژه تولیدی و اقتصادی بخش کشاورزی و دامداری در استان سمنان به مناسبت دهه فجر امسال و در قالب این 137 پروژه اشاره و تصریح کرد: این پروژه‌ها نیز با سرمایه‌گذاری حدود دو هزار و 900 میلیارد ریالی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آماده افتتاح‌ شده است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها، برای 203 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد و برای 211 نفر نیز تثبیت اشتغال ایجاد شده و 334 خانوار استان سمنان از تسهیلات و منافع افتتاح آن بهره‌مند می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه این 137 پروژه در همه شهرستان‌های استان سمنان افتتاح می‌شوند، عنوان کرد: از این تعداد، میامی با 49 طرح بیشترین و سمنان با سه طرح کمترین سهم از مجموع پروژه‌های قابل‌افتتاح بخش کشاورزی استان سمنان به مناسبت دهه فجر را دارد.

قاسمی تعداد پروژه‌های قابل‌افتتاح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی و دامداری در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، دامغان، میامی، مهدی‌شهر، آرادان و سرخه به مناسبت دهه فجر امسال را نیز به ترتیب سه، 17، 17، 49، 11، 7 و 14 پروژه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در ایام‌الله دهه فجر پنج پروژه نیز با صرف اعتبار دو هزار و 327 میلیارد و 550 میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها در بخش‌های عمرانی و اقتصادی شامل سیستم‌های نوین آبیاری کم‌فشار، پرورش شترمرغ، کشتارگاه دام و طیور و گلخانه آغاز و با حضور مسؤولان کلنگ احداث این پروژه‌های بخش کشاورزی به زمین زده می‌شود.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009603